Rett etter påske stenges Skuitunnelen for trafikk i tre uker mens vi forbereder for nytt kjøremønster over Isielva.

Skuitunnelen er stengt fra tirsdag 22. april kl. 07:00 til og med søndag 11. mai.

Dersom arbeidet blir ferdig tidligere åpnes Skuitunnelen igjen.

 – Vi jobber fremover mot veiåpning i løpet av høsten, det er mange elementer som skal klaffe når vi skal klargjøre for ny veitrasé, forteller Annette Sørensen fra Statens vegvesen.

Foto av Isielva bru
På grunn av klargjøring for endret kjøremønster over Isielva holdes Skuitunnelen stengt. Bildet er hentet fra tidlig i byggefasen av brua. Foto: Kjell Wold

Endret kjøremønster over Isielva

I dag går all trafikken på E16 på det nordgående feltet av Isielva bruer, nå skal det nordgående feltet blant annet asfalteres, og all trafikken vil derfor flyttes over på sørgående løp fra og med 11. mai.

–  Vi skal jobbe videre med det nordgående løpet utover våren og sommeren. Brua og «nyveien» skal blant annet kobles mot Bukkesteinshøgdtunnelen, sier Sørensen.

– Jeg vil gjerne benytte anledningen til å takke trafikantene for tålmodigheten mens vi bygger ny vei, stort sett har trafikkflyten gått som normalt, avslutter hun.

Omkjøring via Ringeriksvegen

Som tidligere blir omkjøringen via Ringeriksvegen, og omkjøringen blir godt skiltet.

Her kan du se hvor du må kjøre når Skuitunnelen er stengt

Følg gjerne prosjektet på Facebook for å holde deg oppdatert om endring av kjøremønster og annet.

Les også artikkelen Hvorfor tar det så lang tid før vi kan åpne veien?